MEESTE KODA - MENŚ SHED ESTONIA
MEESTE KODA
 ▪ TARTU KUUR ▪

meeste koja sündmused 2023

 

Meeste Kojas toimub pidevalt midagi põnevat, kes ehitab, kes lammutab, kes leiutab ja kes laiutab laiali oma purjekangast, et parandada auku, mis sinna on söönud koi. Meil on avatud töökoda kuhu saab tulla tegutsema. Seminariruumis toimuvad Meeste Koja liikmete koosolekud, koolitused ja erinevad õritused. Soovi korral saate ka ise korraldada üritusi , kohtumisi, koolitusi ning teha võiksemaid ja suuremaid sündmuseid.

 

 

 

Seminar Mees 2023 aasta alapealkirjaga Jõud 30.novembril kell 16-20

 

November on meeste tervise kuu ja Meeste Koda korraldab teist aastat järjest meeste tervise teemalist seminari. Seminari eesmärk on juhtida tähelepanu meeste tervise hoidmise vajadusele ja vaimse tervise riskide ennetamisele.

 

 

Seminar MEES 2023 aasta teemaga «Jõud» toob fookusesse mehisuse, nõrkuse ja haavatavuse. Sõnaga  jõud assotseerub füüsiline jõud, vaimujõud, tahtejõud, abijõud, kandejõud, kaitsejõud, ühendatud jõud.  Eesmärkide saavutamiseks ei piisa ainult jõust, on vaja ka mõistust. Seminaril otsime vastust küsimusele, mis saab siis, kui mehel saab jõud otsa.

 

Esinejad räägivad oma isiklikest kogemustest, otsingutest, kaotustest, vallutustest, ehitamisest, lammutamisest ja endaga rahu sõlmimisest.

Seminari ajakava:

 

16.15 Avasõnad

 

16.20-16.50 Peep Peterson, endine tervise- ja tööminister, MasterChef Eesti finalist

«Praktilised kukesammud oma tervise hoidmisel»

 

16.55-17.25 Kunnar Karu, alpinist, Elamusretked

«Sisemine jõud sihiks»

 

17.30-18.00 Rain Vääna, Pikema Sõpruse Päeva fondi asutaja

«Pikema Sõpruse Päev»

 

18.00-18.30 Paus

 

18.35-19.05 Taivo Leesment, MK Haapsalu Kuuri asutajaliige

«Meeste Koda Haapsalu Kuur»

 

19.10-19.40 Aivar Haller, Euroopa Lastevanemate Liidu asepresident

 

«Isaks olemine-teadus või kunst?»

 

19.45 Lõppsõna

 

Õhtujuht Esko-Timo Tullus, Meeste Koda juhatuse liige

 

 

Seminarist teeb otseülekande Postimees 

 

 

 

Varjevõrkude töötuba esmaspäeviti kell 18-20 

 

Igal esmaspäeval toimub Meeste Kojas (Anne tn 46a, Tartu) kraina heaks varjevõrkude valmistamine. Üritus on seotud  aktsiooniga AITAN KAITSTA, kus punutakse ühiselt varjevõrku Ukraina võitlejatele saatmiseks.

Kohapea on olemas juhised, näidised ja õpetus neile kes varem võrku pununud ei ole.

Info: Küllike Pihkva, +3725138905, kyllike.pihkva@gmail.com

 

Meeste Koja koosolekud iga kuu 2. ja 4. kolmapäev kell 18-20

 

Meeste Koja liikmete koosolekud on mõeldud meeste kokkusaamiseks info vahetamiseks ja  Meeste Koja tegevuse tutvustamiseks ja arendamiseks. Oodatud on osalaema kõik huvitatud inimesed. Koosolekud on avatud.

Koosolekud toimuvad Meeste Koja seminariruumis aadressil Anne 46a, Tartus. Oled oodatud osalema. 

 

Tööriistalaat

 

TÖÖRIISTALAADA eesmärk on väärtustada käsitööd ja käsitööriistu. Kõik puutöö huvilised saavad tulla müüma ja vahetama oma peitleid, höövleid, uusi ja kasutatud tööriistu jms. Tööriistad väärivad uut elu ja nende koht ei pea olema prügimäel. Hoides tööriistu heades kätes hoiame elus käsitöö traditsiooni ja meistreid kes oskavad tööriistu kasutada ning hooldada. Olete oodatud müüma, ostma ja vahetama.

 

Meisterdamispäev isadega

 

Isadepäeval on kõik isad oodatud kogu perega Meeste Kotta meisterdama. Meeste Kojas on palju toredaid mehi noori ja vanemaid, kes on rõõmuga valmis juhendama erinevate puidust esemete valmistamist. Eriri on oodatud lapsed, kellel ei ole isa või vanaisa aga sooviks midagi meisterdada.