MEESTE KODA - MENŚ SHED ESTONIA
 meeste koja sündmused 2023

Pühapäevane pannkoogihommik 26.03- 28.05 kell 11-14

 

Alates märtsikuu viimasest pühapäevast kuni maikuu lõpuni pakub Meeste Koda Tartu Kuur igal pühapäeval võimalust tulla üksi, koos sõprade või père ja lastega meie juurde uudistama, meisterdama ja pannkokke sööma !

 

Ootame külalisi igal pühapäeval vahemikus 11.00-14.00 aadressil Anne 46a, Tartu. Pühapäevased kokkusaamised pakuvad võimalust oma lähedaste või töökaaslastega mõnusalt aega veeta, tutvuda uute inimestega ja õppida uusi puutööoskusi, samuti tutvuda Meeste Koja Tartu Kuuri tegemiste ja võimalustega. Tegevusi juhendavad ja infot jagavad Meeste Koja liikmed.

 

Oodatud on kõik huvilised! Lastel palume tulla koos täiskasvanud saatjaga.

Sündmuse osaluspanus on 10 eur töötav täiskasvanu, pensionärid, lapsed, töötud, puudega isikud 0-5 eur, vastavalt kokkuleppele. Osalustasu katab juhendajate tasu ning täidab kõhtu maitsvate pannkookidega!

Lisainfo ja tekkivad küsimused tel 525 5566.

 

Varjevõrkude töötuba reedeti kell 17-20 märtsist kuni maini

 

Igal reedel toimub Meeste Kojas (Anne tn 46a, Tartu) kraina heaks varjevõrkude valmistamine. Üritus on seotud  aktsiooniga AITAN KAITSTA, kus punutakse ühiselt varjevõrku Ukraina võitlejatele saatmiseks.

Kohapea on olemas juhised, näidised ja õpetus neile kes varem võrku pununud ei ole.

Info: Küllike Pihkva, +3725138905, kyllike.pihkva@gmail.com

 

Meeste Koja koosolekud iga kuu 2. ja 4. kolmapäev kell 18-20

 

Meeste Koja liikmete koosolekud on mõeldud meeste kokkusaamiseks info vahetamiseks ja  Meeste Koja tegevuse tutvustamiseks ja arendamiseks. Oodatud on osalaema kõik huvitatud inimesed. Koosolekud on avatud.

Koosolekud toimuvad Meeste Koja seminariruumis aadressil Anne 46a, Tartus. Oled oodatud osalema. 

 

6. juuni Tööriistalaat

 

TÖÖRIISTALAADA eesmärk on väärtustada käsitööd ja käsitööriistu. Kõik puutöö huvilised saavad tulla müüma ja vahetama oma peitleid, höövleid, uusi ja kasutatud tööriistu jms. Tööriistad väärivad uut elu ja nende koht ei pea olema prügimäel. Hoides tööriistu heades kätes hoiame elus käsitöö traditsiooni ja meistreid kes oskavad tööriistu kasutada ning hooldada. Olete oodatud müüma, ostma ja vahetama.

 

Meisterdamispäev isadega 13. november kell 17-20

 

Isadepäeval on kõik isad oodatud kogu perega Meeste Kotta meisterdama. Meeste Kojas on palju toredaid mehi noori ja vanemaid, kes on rõõmuga valmis juhendama erinevate puidust esemete valmistamist. Eriri on oodatud lapsed, kellel ei ole isa või vanaisa aga sooviks midagi meisterdada.

 

Novembris toimub taas seminar "Men’s Shed liikumine ja meeste tervis"

 

November on meeste kuu ja Meeste Koda korraldab teist aastat järjest meeste tervise teemalist seminari. 

2022 aastal toimunud seminaril tegid ettekandeid dr. Andrus Metsa, Siim Espenberg, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskusest, Ivar Veskus, Tartu Ülikooli Kliinikumist, Esko-Timo Tullus ja Valdeko Lukken Meeste Kojast. Seminari avas tervise- ja tööminister Peep Peterson.